"Скорочення вишів позбавить Україну шансів на успішне майбутнє", — Ігор Палиця

Опубликовано в Педагогам  Автор: AdminGWP
29 июля, 2021

Прoєкт уряду щoдo скoрoчeння кількoсті вищиx нaвчaльниx зaклaдів в Укрaїні призвeдe дo втрaти інтeлeктуaльнoгo пoтeнціaлу нaції. Унaслідoк тaкoї рeфoрми з рoкaми Укрaїнa пeрeтвoриться нa крaїну, дe пeрeвaжнa більшість нaсeлeння далеко не матиме вищої освіти. Україні потрібне далеко не скорочення кількості вишів, а збільшення фінансування системи вищої освіти. Для це у своєму блозі написав лідер партії “По (по грибы) МАЙБУТНЄ”, народний депутат Ігор Палиця.

Наразі Міносвіти веде перемовини зі Світовим банком ради виділення кредиту в 200 млн доларів нате проєкт з оптимізації вищих навчальних закладів. Следовать словами міністра освіти Шкарлета, у результаті в Україні має залишитися 80–85 державних вишів. Тобто їх кількість може скоротитися більш ніж удвічі. Це означає, що більше 40 тисяч викладачів і наукових працівників втратять роботу, а понад 400 тисяч студентів — можливість здобути вищу освіту.

“Влада має розуміти, що вона работать: унаслідок такої реформи з роками ми станемо країною, дескать переважна більшість населення без- матиме вищої освіти. А неосвічена поросль не підніматиме економіку України. Втрата системи вищої освіти — це ніщо інше, як большак перетворення нашої країни в постачальника сировини та дешевої робочої сили Заходу. Невже уряд згоден фактично продати надежда України на успішне майбутнє, лише б отримати 200 млн доларів кредиту від Світового банку?!” — быть в ударе Ігор Палиця.

Крім того, як зауважує лідер партії “По (по грибы) МАЙБУТНЄ”, зазначений проєкт небезпечний своїми корупційними ризиками. Адже в українських реаліях мова може йти никак не про закриття неефективних вишів, а относительно заволодіння чиновниками землею та майном держи мільярди гривень. Також далеко не можна скидати з рахунку, що возьми окремих ректорів буде чинитися корупційний тиск, щоби саме їх ВЗО безграмотный потрапив до переліку для оптимізацію.

Ігор Палиця переконаний, що ради вищої освіти необхідний інший дорога: не скорочення кількості вишів, а збільшення фінансування системи вищої освіти. Університети й інститути мають нарешті отримати всі необхідні повноваження в целях самостійного розвитку та вільного залучення коштів. Маловыгодный потрібно говорити про надлишкові навчальні потужності, зазначає народний представитель. Успішний досвід сусідньої Польщі доучивать, що за правильної державної політики їх можна використовувати чтобы навчання іноземних студентів.

Партія “Следовать МАЙБУТНЄ” наполягає, щоб український уряд призупинив переговори між Міносвіти та Світовим банком относительно надання кредиту на оптимізацію вишів. Одразу після початку роботи 6-ї сесії парламенту у вересні депутатська група вимагатиме звіту міністра освіти Шкарлета з цього питання.

Комментарии закрыты.